Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Aktuální situace v našem Domově

Datum publikování: 03.04.2020

 

Úvodem, sděluji, že jsem si vědom skutečnosti, že na našich webových stránkách jsme dosud neuvedli bližší informace k situaci vzniklé v našem Domově. Od pondělního večera, kdy jsme dostali informaci, že jedna z našich kolegyň má pozitivní výsledek testu na koronavirus jsme s naším malým týmem museli činit spoustu velkých a rychlých rozhodnutí a neměli jsme prostor vytvořit příspěvek na web. Předpokládáme, že většinu informací šlo získat z médií, která nám věnovala spoustu prostoru. Rodinní příslušníci našich klientů volali buď přímo svým blízkým, nebo na jednotlivá oddělení.

Krátké shrnutí:

V současné době (3.4.2020,17:00) evidujeme 3 pozitivně testované klientky. Aktuálně víme, že všichni klienti oddělení B3 měli negativní výsledek, na oddělení A4 byly zjištěny 2 pozitivní výsledky, ostatní klientky, měli výsledek testu negativní.  Jedna z našich klientek byla pozitivně testována v Městské nemocnici Ostrava. Všechny 3 klientky s pozitivním výsledkem jsou aktuálně v péči Fakultní nemocnice Ostrava.

Testy byly odebrány všem klientů a zaměstnancům Domova.

Čekáme na výsledky testů u více než 50 zaměstnanců a 47 klientů.

Za pomoci Hasičského záchranného sboru MSK jsme provedli kompletní dezinfekci všech prostor Domova. Chtěl bych tímto hasičům moc poděkovat. Díky patří také klientům bez jejich součinnosti a trpělivosti by to nešlo. Naše kolegyně, které měly v těchto dnech směnu, v podstatě neměly prostor na odpočinek, pracovaly až do ranních hodin. Vyvinuly obrovské úsilí k tomu, abychom vše bez problému zvládli.

K již zavedeným opatřením jsme přidali:

Rozdělili a oddělili jsme od sebe pracovní týmy v přímé péči. Striktně oddělujeme zaměstnance kuchyně od ostatních zaměstnanců.

Personálně zatím zvládáme díky neuvěřitelnému nasazení zaměstnanců, kteří i přes stále platící riziko nákazy přicházejí do práce a kterou nyní musí zvládat v omezeném počtu a prakticky jsou izolování od okolí.

Ochranné pracovní pomůcky aktuálně máme. Trápí nás zejména rychlý úbytek jednorázových plášťů. Věříme v brzké dodání dalších kusů.

Zaznamenáváme velkou vlnu solidarity (více příště).

V současné době nepřijímáme balíčky od rodiny a blízkých našich klientů.

Se svými blízkými se můžete spojit prostřednictvím mobilních telefonů, případně můžete volat na jednotlivá oddělení (odd. A2 – tel. 725 528 527, odd. A4 – tel. 725 528 654, odd. B1 – tel. 725 528 653, odd. B3 – tel 725 528 640). Rovněž je stále k dispozici pevná telefonní linka 596 621 689 a e-mailové kontakty. K dispozici také máte možnost spojení s klienty prostřednictvím videokonference (je nutno se nejprve domluvit na oddělení, kde Vám vše vysvětlí) prostřednictvím VIDEAvšude od ha-vel family.

 

Děkujeme za pochopení, trpělivost a spolupráci.

 

Mgr. Michal Mariánek, ředitel Domova