Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Dobrovolnictví

Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé.
J. W. Goethe

Staňte se dobrovolníkem v Dps Iris!

Dobrovolník je člověk, který má velké srdce a není mu lhostejná situace seniorů, kteří se někdy mohou cítit osamělí. Ví, že návštěvy, povídání, společné procházky nebo předčítání mohou rozjasnit den a zvednout náladu i tam, kde život není lehký. Ví, že hodina jeho času týdně může být pro někoho cenným dárkem. Ví, že nejcennější věci v životě bývají zadarmo.

Domov Iris spolupracuje od roku 2008 s Dobrovolnickým centrem ADRA, která je mezinárodní humanitární organizací poskytující pomoc lidem v nouzi. Posláním dobrovolnického centra je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. V loňském roce Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava vyslalo do zařízení v Ostravě 426 dobrovolníků, kteří věnovali seniorům a dětem 3005 návštěv.

Všichni dobrovolníci jsou zdarma proškoleni, pojištěni a po dobu výkonu činnosti je jim ze strany dobrovolnického centra poskytnuta potřebná podpora.

Všem dobrovolníkům moc děkujeme!

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, domluvte si osobní návštěvu s koordinátorkou dobrovolníků Hanou Kozubkovou (kontakt níže), anebo vyplňte formulář.


Adresa Dobrovolnického centra ADRA Ostrava:

Martinovská 3247/164, 723 00 Ostrava – Martinov

www.adraostrava.cz


Kontaktní osoba společnosti ADRA pro Domov Iris:

Kozubková Hana, koordinátorka dobrovolníků
e-mail: hana.kozubkova@adra.cz
tel.: 732 466 403


Mládež ostravským seniorům týmově – „Budujeme MOST mezi generacemi“ 
Studenti ostravských středních škol navštěvují pravidelně naše seniory v domově každý měsíc. Dobrovolníci společně s koordinátorkou projektu pořádají volnočasové aktivity a program přizpůsobený cílové skupině seniorů. Jedná se například o tvoření, beauty days, kvízy a také o různé hry. Kromě návštěv studenti připravují různé kvízy, křížovky a hry. Společné návštěvy přináší seniorům nové podněty, odreagování, změnu denní rutiny a také jim dodávají pocit, že jsou potřební. U studentů dochází k rozvíjení pozitivních vlastností, jako je empatie, tolerance, komunikace a trpělivost. Díky programu si obě generace navzájem předávají své zkušenosti, znalosti a inspiraci. Studenti navštěvují všechna oddělení v domově a vždy se na seniory moc těší.

Kontaktní osoba projektu MOST v Domově Iris:

Ing. Lucie Lazarová – koordinátorka projektu

e-mail: lazarova.adra@seznam.cz

tel: 725 913 949


Kontaktní osoba pro dobrovolníky v Domově Iris:  

Bc. Miroslav Sich, sociální pracovník
mob.: 602 785 358, tel.: 596 621 689
e-mail: sich@iris-ostrava.cz, http://www.domoviris.ostrava.cz