Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Dobrovolnictví

Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé.
J. W. Goethe

Staňte se dobrovolníkem v Dps Iris!

Dobrovolník je člověk, který má velké srdce a není mu lhostejná situace seniorů, kteří se někdy mohou cítit osamělí. Ví, že návštěvy, povídání, společné procházky nebo předčítání mohou rozjasnit den a zvednout náladu i tam, kde život není lehký. Ví, že hodina jeho času týdně může být pro někoho cenným dárkem. Ví, že nejcennější věci v životě bývají zadarmo.

Dps Iris spolupracuje od roku 2008 s Dobrovolnickým centrem ADRA, která je mezinárodní humanitární organizací poskytující pomoc lidem v nouzi. Posláním dobrovolnického centra je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. V loňském roce Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava vyslalo do zařízení v Ostravě 426 dobrovolníků, kteří věnovali seniorům a dětem 3005 návštěv.

Všichni dobrovolníci jsou zdarma proškoleni, pojištěni a po dobu výkonu činnosti je jim ze strany dobrovolnického centra poskytnuta potřebná podpora.

Všem dobrovolníkům moc děkujeme!

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, domluvte si osobní návštěvu s koordinátorkou dobrovolníků Janou Surovcovou Staňkovou (kontakt níže), anebo vyplňte formulář.


Adresa Dobrovolnického centra ADRA Ostrava:

Martinovská 3247/164, 723 00 Ostrava – Martinov

www.adraostrava.cz


Kontaktní osoba společnosti ADRA pro DpS Iris:

Ing. Jana Surovcová Staňková, koordinátorka dobrovolníků
e-mail: jana.stankova@adra.cz
tel.: 732 466 403


Kontaktní osoba pro dobrovolníky v DPS Iris:  

Bc. Miroslav Sich, sociální pracovník
mob.: 602 785 358, tel.: 596 621 689
e-mail: sich@iris-ostrava.cz, http://www.domoviris.ostrava.cz