Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Dobrovolnictví v DpS IRIS

Datum publikování: 10.10.2018

Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé.
J. W. Goethe

Staňte se dobrovolníkem v Dps Iris!

Dobrovolník je člověk, který má velké srdce a není mu lhostejná situace seniorů, kteří se někdy mohou cítit osamělí. Ví, že návštěvy, povídání, společné procházky nebo předčítání mohou rozjasnit den a zvednout náladu i tam, kde život není lehký. Ví, že hodina jeho času týdně může být pro někoho cenným dárkem. Ví, že nejcennější věci v životě bývají zadarmo.

Dps Iris spolupracuje od roku 2008 s Dobrovolnickým centrem ADRA je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Posláním dobrovolnického centra je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Za devět let své činnosti Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava vyslalo v rámci Ostravy do mnoha zařízení již více než 3000 dobrovolníků. Všichni dobrovolníci jsou zdarma proškoleni, pojištěni a po dobu výkonu činnosti je jim ze strany dobrovolnického centra poskytnuta potřebná podpora.

Do Dps Iris docházelo v roce 2017 16 dobrovolníků. Ti věnovali uživatelům Dps Iris 388 hodin během 272 návštěv. Šest dlouhodobých dobrovolníků dochází do Dps Iris již déle než 4 roky.

Další dobrovolníci (studenti SŠ prof. Zdeňka Matějčka) se zapojili v rámci projektu MOST (Mládež Ostravským Seniorům Týmově). Spolu s koordinátorkou Kateřinou Polínkovou pořádají pro seniory Dps Iris mezigenerační setkání nad kávou, tvořením, deskovými hrami apod. a vytváří tak most mezi generacemi.
Všem dobrovolníkům moc děkujeme!

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, přijďte první středu v měsíci mezi 13 a 17 hodinou do Dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

Jiráskovo náměstí 1439/4, Moravská Ostrava
www.adraostrava.cz
Aleš Rozbroj, koordinátorka dobrovolníků ADRA
e-mail: ales.rozbroj@adra.cz
tel.: 732 466 403

Kontaktní osobou pro dobrovolníky v DPS Iris je Miroslav Sich
mob.: 602 785 358, tel.: 596 621 689
e-mail: sich@iris-ostrava.cz, www.iris-ostrava.cz