Přeskočit na obsah
logo Ostrava

„Vyšlápli“ jsme si na Lysou

Datum publikování: 04.08.2021

Dne 29.7. jsme přijali pozvání na uvolněná místa v autobuse na výlet na Lysou horu od neziskové organizace AlFi, z.s., které tento výlet poskytla firma AK 1324 vlastnící horskou chatu Emil Zátopek na vrcholu Lysé hory. Mezi klienty byl o tento výlet velký zájem a tak ti, na které se usmálo štěstí, vyrazili v 10hodin přistaveným autobusem spolu s dětmi s  poruchami autistického spektra. Cesta utekla rychle, klienti sledovali okolí a vzpomínali, kde kdy byli a co tam prožili. Kolem poledne jsme vystupovali z autobusu již na samém vrcholku a kochali se okolní krásou. Někteří, kteří měli ještě dostatek sil a dovolil jim zdravotní stav, se prošli po okolí, pohladili si vrcholový bod a spolu s dobrým jídlem a pitím si užili krásného počasí. Už teď se těšíme na příští rok a věříme, že se nám podaří tento výlet zopakovat i pro další klienty, na které tentokrát nevyšlo místo v autobuse.

Děkujeme  organizaci AlFi,z.s., která pomáhá rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra za pozvání na tak krásný výlet.

Rádi bychom poděkovali i 3 pánům – Zbyňkovi, Pavlovi a také Láďovi, kteří nám pomohli vynést s vozíkem našeho p. Láďu k samému vrcholu. Mysleli jsme, že ten kousek po těch kamenech zvládne/trénujeme chůzi v chodítku/, ale cesta a počasí mu dalo zabrat a síla už nebyla. V tom přišli tito pánové, že nám pomohou a opravdu pomohli. Ani jsme netušili, že když mu pomůžeme si i stoupnut, aby si také pohladil vrcholový bod, že všichni lidé, co byli kolem mu začnou tleskat. Nakonec, když jej donesli zpět na asfaltovou cestu, tak pan Láďa se chytil za srdce, oči se mu zalily slzami a my k tomu pak neměli také daleko. Moc děkujeme nejen „nosičům“, těm nejvíce, ale všem, co se na té krásné atmosféře podíleli s námi za nezapomenutelný zážitek! Děkujeme!!!